ČLÁNKY A ZAJÍMAVOSTI Z VÝCVIKU

4. výcvikový den


Na Výcvikový den bylo objednané i sluníčko!

 

V sobotu 6. 5. 2017 uspořádal Basset Klub ČR v honitbě MS Kozina Neustupov 4. výcvikový den . Zde si naši čtyřnozí svěřenci mohli, vážně i nevážně, vyzkoušet všechny disciplíny, které jsou součástí Barvářských zkoušek honičů. Dobrá nálada a ráno sice trochu mlhavé, ale později slunečné počasí zpestřilo celý den všem přítomným.

Sešlo se celkem šest pejsků. Dva basseti, to byli Hamish se Soňou Vikovou a Armani s Tomášem Laurinem. Velcí hrubosrstí vendésští basseti „ od Veselý Anežky „ přijeli hned čtyři – Floráns s Janou Fantovou, Forester s Nikolou Šmidmayerovou, Ethiopia se Zdenkem Bouberlem a jen jako „dozor nad mladšími sourozenci“ přijel také bráška Dante s chovatelkou Alenou Veselou.

Po krátkém přivítání a seznámení s průběhem výcvikového dne, odešli první účastníci na připravené nepobarvené stopy. I když byla většina pejsků a jejich majitelů úplní začátečníci bez loveckých zkušeností, vedli si na stopách velice dobře. Bylo vidět, že basseti jsou prostě lovečtí psi a přesto, že moc rádi leží na gauči, zájem o stopu a lovecký talent je u nich stále zakořeněn.

Když si všichni vyzkoušeli práci na stopě, přišly na řadu výcvikové disciplíny jako je vodění na řemeni a odložení s výstřelem. Tady už bylo vidět, kdo má pejska lépe zvládnutého a kdo musí ještě na poslušnosti zapracovat. Ovšem s výstřelem neměl problém ani jeden ze psů.

Při hodnocení výcvikového dne si všichni účastníci vyslechli pochvalu a ujištění , že pokud se svými ušouny zapracují, a to především na poslušnosti, mohou zkoušku z výkonu zvládnout.

Se svými svěřenci jsme prožili krásný den. Někteří získali nové zkušenosti a možná již dnes přemýšlí o tom, jestli se přece jen nezkusí loveckých zkoušek zůčastnit.

Velké poděkování patří manželům Ratajovým, kteří výcvikový den připravili, zajistili občerstvení a po celou dobu se účastníkům plně věnovali. Vysvětlili, co pejsek nebo majitel dělá špatně, poradili, čeho se vyvarovat a jak chyby napravit. Samozřejmě nechyběly ani pochvaly, i když ne vždy bylo vše tak, jak má být.

Poděkování také patří MS Kozina Neustupov za zapůjčení honitby.

Děkujeme Basset Klubu ČR že výcvikový den zorganizoval a věříme, že se znovu setkáme někdy příště.

 

Jana Fantová, Alena Veselá

 

odkaz na fotografie:

http://janafan.rajce.idnes.cz/Vycvikovy_den_BK_Neustupov_06_05_2017/ 

http://alenaves.rajce.idnes.cz/Vycvikovy_den_BK_CR_-_6._4._2017_-_Hory%2C_Votice/