KLUBOVÉ ZKOUŠKY

 

6. 5. 2017 - VÝCVIKOVÝ DEN NEUSTUPOV

4.výcvikový den Basset klubu ČR - MS Kozina Neustupov - 6. května 2017

Pro „velký úspěch“ třech předchozích výcvikových dnů jsme se letos rozhodli uspořádat v pořadí již čtvrtý výcvikový den pro naše ušaté svěřence, jejich majitele, kteří s nimi rádi absolvují procházky lesem a možná by si chtěli vyzkoušet, co v tom jejich basseťákovi vlastně vězí za lovecké pudy. Vezměte tedy svého basseta, sportovní obuv, dobrou náladu a přijeďte za námi do honitby mysliveckého sdružení Kozina Neustupov poblíž Votic pocvičit několik disciplín, které jsou součástí barvářských zkoušek honičů, hlavně šlapanou nepobarvenou stopu, kterou ti naši válečci tak rádi čmuchají.

 

Nyní několik organizačních pokynů:

Sraz: 9.00 hod na návsi na Kloboučku (adresa: Hory – Kloboučníkov 4, 259 01 Votice)

Poplatek: 200 Kč za pejska na místě

Co s sebou: Sportovní obuv, vodítko, barvářské vodítko (nejméně 5 m dlouhé), úsměv a pohodu

 

Svačina zajištěna! Opečeme buřtíky, klobásky, dáme i to pivečko. Přihlášky: Přihlásit se můžete na e-mailové adrese jarda.rataj@seznam.cz nebo ratajova.len@seznam.cz do 23.4.2017. Postačí jen sdělit jméno majitele či majitelů a kolik pejsků s nimi přijede. Jedinou podmínkou je mít s sebou očkovací průkaz psa s vyznačeným platným očkováním proti vzteklině, což však ostatně plyne jako povinnost z veterinárního zákona.

 

Případné dotazy nebo informace zodpovíme telefonicky na telefonních číslech 606 767 639 Mgr. Jaroslav Rataj nebo 723 205 831 Lenka Ratajová.

 

Tento den pořádáme pro všechny majitele všech typů bassetů všech věkových kategorií, prostě takové zkoušky „na zkoušku“. Vůbec nevadí, jestli nemáte o loveckých zkouškách a výcviku ani ponětí, jste nezkušení, nezasvěcení, pokud máte chuť a čas, přijeďte k nám na samotu u lesa do oblasti České Sibiře, uděláme si krásný den. Vy si při tom můžete bez zábran a rozpaků vyzkoušet nepobarvenou stopu, odložení, vodění na řemeni nebo volně, klid po výstřelu, poslušnost a možná dostanete chuť ty zkoušky s vaším bassetem splnit a tím otevřít cestu pro zařazení třeba mezi české nebo i mezinárodní šampiony. Basset je stále prapůvodem lovec, i když jako mistr přetvářky hraje lenocha a ignoranta naprosto dokonale. Lovecké pudy jsou stále zakódovány, snad by člověk ani nevěřil, že ho takové čuchání prasátka vlastně může i zajímat a bavit.

Pro moderní cestovatele ještě souřadnice 49̊ 37′ 37″ N, 14̊ 40′ 33″ E.

 

Program:

Sraz v 9.00 hod na návsi u nás na Kloboučku viz. Souřadnice

9.15 odchod do honitby

9.30 – 14.30 nácvik disciplín

14.30 – 15.00 dotazy, diskuze, zhodnocení a ukončení výcvikového dne

--------------

 

2. 9. 2017 - BZH PETROUPIM 

Vážení členové klubu, po několika výcvikových dnech a loňských úspěšných zkouškách v Jankově, jsme rozhodli uspořádat i letos ve spolupráci s ČMMJ – OMS Benešov v honitbě Mysliveckého spolku Petroupim dne 2. září 2017 klubové barvářské zkoušky honičů se zadáváním CACT.

 

Přihlášky ke zkouškám zasílejte na předepsaném výhradně na adresu ČMMJ - OMS Benešov, který připraví veškeré organizační náležitosti. Termíny k podání přihlášky na zkoušky a další náležitosti upravuje Zkušební řád ve Všeobecné části (nejméně měsíc předem, tj. nejpozději do 2. srpna 2017). Přihlášky posílejte včas, počet možných účastníků zkoušek je omezen a rozhodující je datum doručení přihlášky na OMS Benešov (přihláška je ke stažení na stránkách Basset klubu ČR).

 

Adresa pro zasílání přihlášek na K BZH dne 2. září 2017 je ČMMJ, z. s. – OMS Benešov, Tyršova č. p. 1902, 256 01 Benešov

Sraz účastníků bude na Lovecké chatě Mysliveckého spolku Petroupim (přímo v obci) naproti pneuservisu. V obci bude značeno.

Pro případné zájemce o zkoušky bude dne 6. května 2017 uspořádán v honitbě mysliveckého spolu Kozina Neustupov výcvikový den.

Informace o výcvikovém dnu, případně o zkouškách p. Lenka Ratajová na tel. č. 723 205 831.

 

7. 10. 2017

BZH Černá hora - O pohár Kateřiny Schwippelové - informace budou včas dodány